FEILO SYLVANIA - CONCORD BEACON 18W1900LM4000KPLAF.NAR.SS
copiacopia
Codice Sacchi
SY2062507
Cod. produttore
Codice Metel
SYL2062507
Tensione nominale:
220÷240 V
A fascio stretto 10-20°
Vita utile misurazioni L70/B50 a 25 °C:
-10÷35 °C
Potenza totale:
18 W
Colore luce:
Bianco
Temperatura di colore correlata:
4000 K
Temperatura colore regolabile:
Indice di resa cromatica CRI:
90-100 (classe 1A)
650 °C - 30 sec.
Compatibile con Amazon Alexa:
Simple and slick integral design with no driver box and without any visible screws New technology utilization for improved performance Extremely precise light beams due to the high-quality lenses ⌀80mm die-cast aluminium body, Fix beam angle: 19° , Textured white finishing colour Light color temperature: 4000K, natural light System power: 18W, Fixture lumen output: 1900lm, efficacy: 106lm/W, Ra97 typical, LED chromacity: 2 step MacAdam ellipse LED source (SDCM2), IR/UV free light source without heat radiation Operating voltage 220-240V / 50-60Hz, electronic driver, dimmable via SylSmart Standalone SSC Surface mounting with surface mounting base. Electrical protection: Class II. Degree of protection: IP20, suitable for indoor environment only Horizontal rotation: 355°, vertical tilt: 90° Nominal product dimensions: D.80mmx200mm 5 years warranty. Suitable for ceiling surface mounting, and wall surface mounting