FEILO SYLVANIA - CONCORD BEACON 18W1575LM2700KPL.NAR.O/BD
copiacopia
Codice Sacchi
SY2062469
Cod. produttore
Codice Metel
SYL2062469
Tensione nominale:
220÷240 V
A fascio stretto 10-20°
Vita utile misurazioni L70/B50 a 25 °C:
-10÷35 °C
Potenza totale:
18 W
Colore luce:
Temperatura di colore correlata:
2700 K
Temperatura colore regolabile:
Indice di resa cromatica CRI:
90-100 (classe 1A)
Multi-angolo del fascio:
Lunghezza:
200 mm
Larghezza:
80 mm
Altezza/profondità:
250 mm
650 °C - 30 sec.
Compatibile con Amazon Alexa:
Simple and slick integral design with no driver box and without any visible screws New technology utilization for improved performance Extremely precise light beams due to the high-quality lenses ⌀80mm die-cast aluminium body, Fix beam angle: 19° , Textured white finishing colour Light color temperature: 2700K, candle light System power: 18W, Fixture lumen output: 1575lm, efficacy: 88lm/W, Ra97 typical, LED chromacity: 2 step MacAdam ellipse LED source (SDCM2), IR/UV free light source without heat radiation Operating voltage 220-240V / 50-60Hz, dimmable via on-board potentiometer, Surface mounting with surface mounting base. Electrical protection: Class II. Degree of protection: IP20, suitable for indoor environment only Horizontal rotation: 355°, vertical tilt: 90° Nominal product dimensions: D.80mmx200mm 5 years warranty. Suitable for ceiling surface mounting, and wall surface mounting